Έκτακτο Δελτίο Επιδείνωσης Καιρού ΕΜΥ/ΕΜΚ α.α: 13/04-05-2018 και ισχύει από την Παρασκευή 04-05-2018 έως την Τετάρτη 09-05-2018

ΟΙ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΔΗΛΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΑ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΠΙΚΑ ΙΣΧΥΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΟΔΕΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΧΑΛΑΖΟΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΙΣΧΥΡΟΥΣ ΑΝΕΜΟΥΣ.

ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΟΥΝ:

ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (04-05-2018)

ΠΙΘΑΝΟΝ ΤΙΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΕΣ ΩΡΕΣ Η ΗΠΕΙΡΟΣ, Η ΔΥΤΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ ΚΑΙ Η ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ.

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ (05-05-2018)

ΤΙΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΕΣ ΩΡΕΣ Η ΗΠΕΙΡΟΣ, Η ΔΥΤΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ, Η ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ Η ΘΕΣΣΑΛΙΑ (ΚΥΡΙΩΣ ΔΥΤΙΚΗ ΚΑΙ ΒΟΡΕΙΑ) ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΡΑΔΙΝΕΣ ΩΡΕΣ Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ.

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ (06-05-2018)

ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ Η ΔΥΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΙ ΣΠΟΡΑΔΕΣ.

ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΕΣ ΩΡΕΣ Η ΗΠΕΙΡΟΣ, Η ΔΥΤΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ, Η ΘΕΣΣΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ Η ΕΥΒΟΙΑ, Η ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ, Η ΒΟΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ.

ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ (07-05-2018)

ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Η ΕΥΒΟΙΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ ΑΙΓΑΙΟ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΟΙ ΚΥΚΛΑΔΕΣ, Η ΚΡΗΤΗ, ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ ΚΑΙ Η ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ. ΤΙΣ ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΝ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΑ.

ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ (08-05-18) ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ (09-05-18)

ΠΙΘΑΝΟΝ ΤΙΣ ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΕΣ ΜΟΝΟ ΩΡΕΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ.

ΑΝΘΗΡΟ                                                                                                                             Ανθηρό 04-05-2018

Έκτακτο Δελτίο Πρόγνωσης Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων της Ε.Μ.Υ. με α.α: 13/2018

Σας διαβιβάζουμε συνημμένα το παραπάνω σχετικό, που αφορά Έκτακτο Δελτίο Πρόγνωσης Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων της Ε.Μ.Υ.που ισχύει από την Παρασκευή  04-05-2018 έως την Τετάρτη 09-05-2018.

WOGR91 LGAT 040900

Ελληνικό, 04-05-2018/1200 C

Α.Α. 13/2018

ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΟΥΝ:

ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (04-05-2018)

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ (05-05-2018)

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ (06-05-2018)

ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ (07-05-2018)

ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ (08-05-18) ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ (09-05-18)

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΑΚΤΙΚΑ ΔΕΛΤΙΑ ΚΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΕΜΥ (www.emy.gr).

ΑΝΤΩΝΗΣ ΛΑΛΟΣ