Έκτακτο Δελτίο Επιδείνωσης Καιρού ΕΜΥ/ΕΜΚ α.α: 02/2018 και ισχύει από τη Δευτέρα 25-06-2018 έως και την Πέμπτη 28-06-2018

ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑ ΘΑ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ (25-6-2018) ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΕ ΚΥΡΙΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΙΣ ΙΣΧΥΡΕΣ ΒΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΝΟΔΕΥΟΝΤΑΙ ΤΟΠΙΚΑ ΑΠΟ ΧΑΛΑΖΟΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΥΕΛΛΩΔΕΙΣ ΑΝΕΜΟΥΣ. ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΝΤΟΝΑ.

ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΟΥΝ:

1. ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ (25-6-2018)

ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ, Η ΗΠΕΙΡΟΣ, Η ΔΥΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ, Η ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ ΚΑΙ ΒΑΘΜΙΑΙΑ Η ΘΕΣΣΑΛΙΑ, Η ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ (ΚΥΡΙΩΣ Η ΠΙΕΡΙΑ ΚΑΙ Η ΗΜΑΘΙΑ) ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΡΑΔΙΝΕΣ ΩΡΕΣ Η ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ.

1. ΑΥΡΙΟ ΤΡΙΤΗ (26-6-2018)

ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ, ΤΑ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΑ (ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΗΣ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ), ΟΙ ΣΠΟΡΑΔΕΣ, Η ΕΥΒΟΙΑ, ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΕΙΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΠΡΟΣΚΑΙΡΑ ΟΙ ΚΥΚΛΑΔΕΣ ΚΑΙ Η ΚΡΗΤΗ.

1. ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ (27-6-2018)

Α. ΤΑ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΑ, ΟΙ ΣΠΟΡΑΔΕΣ, Η ΕΥΒΟΙΑ, ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΕΙΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ.

Β. ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΟΙ ΚΥΚΛΑΔΕΣ ΚΑΙ Η ΚΡΗΤΗ.

1. ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ (28-6-2018)

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, Η ΘΡΑΚΗ, ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, Η ΗΠΕΙΡΟΣ, Η ΔΥΤΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ, Η ΔΥΤΙΚΗ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ, ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΠΡΟΣΚΑΙΡΑ Η ΘΕΣΣΑΛΙΑ.

ΑΝΘΗΡΟ                                                                                                                             Ανθηρό 25-06-2018

Έκτακτο Δελτίο Πρόγνωσης Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων της Ε.Μ.Υ. με α.α: 2/2018

Σας διαβιβάζουμε συνημμένα το παραπάνω σχετικό, που αφορά Έκτακτο Δελτίο Πρόγνωσης Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων της Ε.Μ.Υ.που ισχύει από τη Δευτέρα 25-06-2018 έως και την Πέμπτη 28-06-2018.

WOGR91 LGAT 250930

Ελληνικό, 25-06-2018/1230 C

Α.Α. 2/2018

ΕΚΤΑΚΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΩΝ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ

ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΟΥΝ:

1. ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ (25-6-2018)

1. ΑΥΡΙΟ ΤΡΙΤΗ (26-6-2018)

1. ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ (27-6-2018)

Β. ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΟΙ ΚΥΚΛΑΔΕΣ ΚΑΙ Η ΚΡΗΤΗ.

1. ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ (28-6-2018)

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΑΚΤΙΚΑ ΔΕΛΤΙΑ ΚΑΙΡΟΥ ΤΗΣ ΕΜΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΕΜΥ www.emy.gr

ΑΓΓ. ΜΑΡΙΝΑΚΗ

ΑΝΤ. ΛΑΛΟΣ