Έκτακτο Δελτίο ΕΜΥ Επιδείνωσης Καιρού α.α: 35/2017 που ισχύει από τη Δευτέρα 13-11-2017 έως και την Τετάρτη 15-11-2017

ΕΠΙΔΕΙΝΩΣΗ ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ (13-11-2017) ΜΕ ΙΣΧΥΡΕΣ ΒΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΝΟΔΕΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΧΑΛΑΖΟΠΤΩΣΕΙΣ.

ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΟΥΝ:

1. ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ (13-11-17) ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Η ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ (ΚΥΡΙΩΣ ΤΑ ΠΑΡΑΘΑΛΑΣΣΙΑ) ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΤΟ ΠΡΩΙ Η ΝΟΤΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ.

ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Η ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ, Η ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΚΛΑΔΕΣ. ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΤΟ ΒΟΡΕΙΟΑΝΑΤΟΛΙΚΟ ΑΙΓΑΙΟ, Η ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΚΑΙ Η ΘΡΑΚΗ. ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ (14-11-17) Η ΚΕΡΚΥΡΑ.

1. ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ (14-11-17) ΤΟ ΙΟΝΙΟ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ Η ΗΠΕΙΡΟΣ ΚΑΙ Η ΔΥΤΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ (ΚΥΡΙΩΣ ΟΙ ΠΑΡΑΘΑΛΑΣΣΙΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ). ΠΡΟΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Η ΔΥΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΟΤΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ.
  2. ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ (15-11-17) ΤΟ ΙΟΝΙΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΟΛΑ ΤΑ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΑ.
  3. Η ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΤΕΛΗ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ.

ΑΝΘΗΡΟ                                                                                                                             Ανθηρό 12-11-2017

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 2445 3 50401-50402                                                  ΠΡΟΣ:
6970000284/6970000286                                                              1. Mέλη Τοπικού Συντονιστικού Οργάνου
FAX: 2445 3 50419                                                                              Πολιτικής Προστασίας δήμου Αργιθέας
Email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.                                        3. Γραφείο Τεχνικής υπηρεσίας

Έκτακτο Δελτίο Πρόγνωσης Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων της Ε.Μ.Υ. με α.α: 35/2017

Σας διαβιβάζουμε συνημμένα το παραπάνω σχετικό, που αφορά Έκτακτο Δελτίο Πρόγνωσης Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων της Ε.Μ.Υ., που ισχύει από τη Δευτέρα 13-11-2017 έως και την Τετάρτη 15-11-2017.

Παρακαλούμε τους φορείς, (μέλη Τοπικού συντονιστικού οργάνου Πολιτικής Προστασίας δήμου Αργιθέας, Προέδρους Τ.Σ και εκπροσώπους Τοπικών Κοινοτήτων, υπαλλήλους Γραφείου Τεχνικής υπηρεσίας) που εμπλέκονται σε έργα και δράσεις για την αντιμετώπιση κινδύνων από επικίνδυνα καιρικά φαινόμενα, να τεθούν σε κατάσταση ετοιμότητας βάσει του σχεδιασμού τους, προκειμένου να αντιμετωπιστούν πιθανά προβλήματα που θα δημιουργηθούν από την εκδήλωση των φαινομένων.

* ΣΥΝΕΧHΣ ΚΑΙ ΑΔΙΑΛΕΙΠΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ

** ΣΥΝΕΧΗΣ ΚΑΙ ΑΔΙΑΛΕΙΠΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ Τ. ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ

WOGR91 LGAT 120815

Ελληνικό, 12-11-2017/1015 B

Α.Α. 35/2017

ΕΠΙΔΕΙΝΩΣΗ ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ

ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΟΥΝ:

3. Η ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΤΕΛΗ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΚΤΑΚΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΚΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΕΜΥ www.emy.gr

ΑΝΤ. ΛΑΛΟΣ