Έκτακτο Δελτίο ΕΜΥ Επιδείνωσης Καιρού α.α: 38/2017 που αφορά έκτακτο δελτίο επιδείνωσης καιρού της ΕΜΥ/ΕΜΚ που ισχύει από Πέμπτη 30-11-2017 έως την Κυριακή 03-12-2017

ΕΠΙΔΕΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙΡΟΥ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΠΕΜΠΤΗ (30-11-2017) ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΒΟΡΕΙΟΔΥΤΙΚΑ ΜΕ ΚΥΡΙΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ:

A. ΤΙΣ ΙΣΧΥΡΕΣ ΒΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΝΟΔΕΥΟΝΤΑΙ ΤΟΠΙΚΑ ΑΠΟ ΧΑΛΑΖΟΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΟΥΝ:

1. ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ (30-11-17)

ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ, ΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟ, ΤΗ ΔΥΤΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ.

1. ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (01-12-17)

ΤΙΣ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΙΣΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ, ΤΗ ΔΥΤΙΚΗ ΚΑΙ ΒΟΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ, ΤΑ ΔΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΒΟΡΕΙΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΘΡΑΚΗ.

1. ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ (02-12-17)

ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΤΑ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΑ (ΚΥΡΙΩΣ ΤΑ ΔΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΒΟΡΕΙΑ), ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΡΑΔΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΕΙΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ.

1. ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ (03-12-17)

ΤΙΣ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗ ΘΡΑΚΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΒΡΑΔΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΕΙΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ.

B. ΤΟΥΣ ΤΟΠΙΚΑ ΘΥΕΛΛΩΔΕΙΣ ΝΟΤΙΟΥΣ ΑΝΕΜΟΥΣ 7 ΜΕ 8 ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ ΠΙΘΑΝΩΣ 9 ΜΠΟΦΟΡ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ (03-12-17).

ΑΝΘΗΡΟ                                                                                                                             Ανθηρό 29-11-2017

Έκτακτο Δελτίο Πρόγνωσης Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων της Ε.Μ.Υ. με α.α: 38/2017

Σας διαβιβάζουμε συνημμένα το παραπάνω σχετικό, που αφορά Έκτακτο Δελτίο Πρόγνωσης Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων της Ε.Μ.Υ., που ισχύει από Πέμπτη 30-11-2017 έως την  Κυριακή 03-12-2017.

Δελτίο Τύπου ΓΕΝΙΚΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ

WOGR91 LGAT 290930

Ελληνικό, 29-11-2017/1130 B

Α.Α. 38/2017

1. ΤΙΣ ΙΣΧΥΡΕΣ ΒΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΝΟΔΕΥΟΝΤΑΙ ΤΟΠΙΚΑ ΑΠΟ ΧΑΛΑΖΟΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΟΥΝ:
  1. ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ (30-11-17)

ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ, ΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟ, ΤΗ ΔΥΤΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ.

1. ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (01-12-17)

1. ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ (02-12-17)

1. ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ (03-12-17)

1. ΤΟΥΣ ΤΟΠΙΚΑ ΘΥΕΛΛΩΔΕΙΣ ΝΟΤΙΟΥΣ ΑΝΕΜΟΥΣ 7 ΜΕ 8 ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ ΠΙΘΑΝΩΣ 9 ΜΠΟΦΟΡ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ (03-12-17).

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΚΤΑΚΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΚΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΕΜΥ www.emy.gr

ΑΝΤ. ΛΑΛΟΣ