Έκτακτο Δελτίο Επιδείνωσης Καιρού ΕΜΥ/ΕΜΚ α.α: 06/12-02-2018 και ισχύει από την Τρίτη 13-02-2018 μέχρι και την Τετάρτη 14-02-2018

ΕΠΙΔΕΙΝΩΣΗ ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗΣ ΤΡΙΤΗΣ(13-2-18) ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΒΟΡΕΙΟΔΥΤΙΚΑ ΜΕ:
Α) ΙΣΧΥΡΕΣ ΒΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΚΑΙ Β) ΠΥΚΝΕΣ ΧΙΟΝΟΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΟΡΕΙΝΑ ΤΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ, ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΒΟΡΕΙΑΣ ΧΩΡΑΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΗΜΙΟΡΕΙΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΟΔΥΤΙΚΑ ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΘΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΟΥΝ:

ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ(13-2-18)

Α). ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ, Η ΗΠΕΙΡΟΣ, Η ΔΥΤΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ ΚΑΙ Η ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ.

ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Η ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ(ΚΥΡΙΩΣ Η ΔΥΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΟΤΙΑ), Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ Η ΔΥΤΙΚΗ ΚΑΙ ΒΟΡΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑ ΚΑΙ Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ.

ΤΗ ΝΥΧΤΑ Η ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΕΙΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, Η ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΚΛΑΔΕΣ.

Β). ΠΥΚΝΕΣ ΧΙΟΝΟΠΤΩΣΕΙΣ ΘΑ ΣΗΜΕΙΩΘΟΥΝ  ΣΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟ (ΠΑΝΩ ΑΠΟ 600 ΜΕΤΡΑ), ΤΗ ΔΥΤΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ (ΑΠΟ 600-700 ΜΕΤΡΑ), ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑ(ΣΤΑ ΔΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΒΟΡΕΙΑ) ΚΑΙ ΤΗ ΒΟΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ (ΑΠΟ 800-900 ΜΕΤΡΑ).

ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ (14-2-18).

Α). ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΠΡΩΙΝΕΣ ΩΡΕΣ Η ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, Η ΘΡΑΚΗ, ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, ΟΙ ΚΥΚΛΑΔΕΣ ΚΑΙ Η ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ Η ΔΥΤΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ ΚΑΙ Η ΔΥΤΙΚΗ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ.

ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ.

ΜΕΧΡΙ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΞΑΝΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ ΚΑΙ Η ΗΠΕΙΡΟΣ.

Β). ΧΙΟΝΟΠΤΩΣΕΙΣ ΠΙΘΑΝΟΝ ΙΣΧΥΡΕΣ ΘΑ ΣΗΜΕΙΩΘΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΑ ΔΥΤΙΚΑ, ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΒΟΡΕΙΑ ΟΡΕΙΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΑΙΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΗΜΙΟΡΕΙΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ, ΤΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ, ΤΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΤΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ.

ΑΡΓΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΘΑ ΞΑΝΑΧΙΟΝΙΣΕΙ ΣΤΑ ΟΡΕΙΝΑ-ΗΜΙΟΡΕΙΝΑ ΤΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΑΠΟ ΤΑ 500-600 ΜΕΤΡΑ).

ΑΝΘΗΡΟ                                                                                                                             Ανθηρό 13-02-2018

Έκτακτο Δελτίο Πρόγνωσης Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων της Ε.Μ.Υ. με α.α: 06/2018

Σας διαβιβάζουμε συνημμένα το παραπάνω σχετικό, που αφορά Έκτακτο Δελτίο Πρόγνωσης Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων της Ε.Μ.Υ.που ισχύει από την Τρίτη 13-02-2018 μέχρι και την Τετάρτη 14-02-2018.

WOGR91 LGAT 122100 CCA

Ελληνικό, 12-02-2018/2300 B

Α.Α. 6/2018

ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ(13-2-18)

ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ (14-2-18).

ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΑΚΤΙΚΑ ΔΕΛΤΙΑ ΤΗΣ ΕΜΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΕΜΥ www.emy.gr

ΑΝΤΩΝΗΣ ΛΑΛΟΣ