Συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Αργιθέας το Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου και ώρα 10:00 στο Ανθηρό

Πρόσκληση σύγκλησης Οικονομικής Επιτροπής

Καλείστε να προσέλθετε σε συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής, που θα διεξαχθεί στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος  στο ΑΝΘΗΡΟ   την   28 -09 - 2019 ημέρα  ΣΑΒΒΑΤΟ    και ώρα 10:00 π.μ. για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα συνημμένα θέματα της ημερήσιας διάταξης.

Ο Πρόεδρος Οικονομικής Επιτροπής

ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΥ

 

Συνημμένα:

Πίνακας θεμάτων ημερήσιας διάταξης

 

ΠΙΝΑΚΑΣ ΘΕΜΑΤΩΝ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΣΤΙΣ   28- 09 - 2019  ΠΟΥ ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΕΤΑΙ  ΣΤΗ  ΜΕ ΑΡΙΘΜ. ΠΡΩΤ.     2419   /    24- 09 – 2019   ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ.

 

Εισηγητής των θεμάτων: κ. Τσιβόλας Λάμπρος Δήμαρχος

Θέμα:  1ο

Εκλογή Αντιπροέδρου Οικονομικής Επιτροπής

Θέμα:  2ο

Εισήγηση για 4η τροποποίηση προϋπολογισμού οικονομικού έτους 2019

Θέμα:  3ο

Έγκριση πρακτικού ΙΙ ελέγχου δικαιολογητικών για τον ανοικτό συνοπτικό διαγωνισμό του έργου : «Βελτίωση δρόμου προς Μοναστήρι Γενέσεως της Θεοτόκου στην Τ.Κ. Βλασίου»  

Θέμα:  4ο

Σύνταξη τριμηνιαίας έκθεσης  Α΄   τριμήνου 2019  για την εκτέλεση του πρ/σμού οικον. έτους 2019

Θέμα:  5ο

Σύνταξη τριμηνιαίας έκθεσης  Β΄   τριμήνου 2019  για την εκτέλεση του πρ/σμού οικον. έτους 2019

Θέμα:  6ο

Έγκριση δαπάνης για την αρίθμ. 68/2019 απόφασης του Ειρηνοδικείου Καρδίτσας (Επικαιρότητα)

Θέμα:  7ο

Έγκριση δαπάνης για την αρίθμ. 05/2019 Διαταγή Πληρωμής του Ειρηνοδικείου Καρδίτσας (Κ/ΞΙΑ ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΛΑΜΠΡΟΣ – ΖΑΡΚΑΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ)

Θέμα:  8ο

Έγκριση δαπάνης για την αρίθμ. 425/2018 απόφασης του   Διοικητικού Εφετείου Λάρισας (ΚΡΥΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ)

Θέμα:  9ο

Έγκριση έκδοσης ενταλμάτων προπληρωμής για την αντιμετώπιση  δαπανών :

Επέκταση δικτύου ΦΟΠ – Τοποθέτηση φωτιστικών σωμάτων στη θέση Ποταμάκια Τ.Κ. Βραγκιανών

Θέμα:  10ο

Εισήγηση στο Δημοτικό Συμβούλιο για έγκριση συνδέσεων κινητής τηλεφωνίας  (Δημάρχου – Αντιδημάρχων)- όριο κατανάλωσης

 

Αποδέκτες Πίνακα διανομής:

ΠΡΟΣ 

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

1.

Πούλιος

Χαράλαμπος

2.

Τσιατσιάνης

Ηλίας

3.

Γραμμένος

Κωνσταντίνος

4.

Καμπούρης

Δημήτριος

5.

Σακελλάρης

Γεώργιος

6.

Καραγεώργος

Αθανάσιος

Σημείωση: Τα τακτικά μέλη σε περίπτωση απουσίας  των από τη συνεδρίαση, με μέριμνά τους, να ειδοποιήσουν εγκαίρως τα αναπληρωματικά μέλη με την σειρά εκλογής των, όπως αυτά αναφέρονται στην πρόσκληση.

 

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ:

Αναπληρωματικά μέλη:

1.

Κορλού

Όλγα

2.

Στεργιούλης

Ιωάννης – Γεώργιος

3.

Μπαλατσούκας

Κωνσταντίνος

4.

Τσιβόλας

Λάμπρος

 

Η πρόσκληση σε μορφή PDF