ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΣΗ: Έκτακτο Δελτίο Επιδείνωσης Καιρού της ΕΜΥ/ΕΜΚ που ισχύει από τη Δευτέρα 22-10-2018 μέχρι και την Τρίτη 23-10-2018

ΕΚΤΑΚΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΩΝ ΚΑΙΡΙΚΩΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΩΝ

ΤΟ ΕΚTΑΚΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΠΙΔΕΙΝΩΣΗΣ ΚΑΙΡΟΥ ΜΕ Α.Α. 27/2018 ΠΟΥ ΕΚΔΟΘΗΚΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (19-10-2018) ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΩΣ ΑΚΟΛΟΥΘΩΣ:

1. ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ (22-10-2018):

Α. ΟΙ ΤΟΠΙΚΕΣ ΒΡΟΧΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΔΗΛΩΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΙΟΝΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΑ (ΠΛΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ), ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΌΓΕΥΜΑ ΒΑΘΜΙΑΙΑ ΘΑ ΕΝΤΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΚΔΗΛΩΘΟΥΝ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΠΟΥ ΤΟΠΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΧΥΡΕΣ ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ ΣΤΗ ΔΥΤΙΚΗ, ΤΗ ΝΟΤΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ ΚΑΙ ΤΗ ΔΥΤΙΚΗ ΚΡΗΤΗ.

Β. ΟΙ ΑΝΕΜΟΙ ΣΤΑ ΔΥΤΙΚΑ ΘΑ ΠΝΕΟΥΝ ΑΠΟ ΝΟΤΙΕΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΠΙΚΑ ΣΤΟ ΙΟΝΙΟ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΤΑ 7 ΜΠΟΦΟΡ.

1. ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ (23-10-2018):

ΒΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΚΑΤΑ ΤΟΠΟΥΣ ΙΣΧΥΡΕΣ ΘΑ ΕΚΔΗΛΩΘΟΥΝ ΣΤΟ ΙΟΝΙΟ, ΤΗΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΤΙΣ ΔΥΤΙΚΕΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ, ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΠΡΟΣΚΑΙΡΑ ΣΤΗ ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ. ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΡΑΔΙΝΕΣ ΩΡΕΣ ΤΑ ΕΝΤΟΝΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΘΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΣΤΙΣ ΝΟΤΙΟΤΕΡΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ.

ΑΝΘΗΡΟ                                                                                                                             Ανθηρό 21-10-2018

Έκτακτο Δελτίο Επιδείνωσης Καιρού α.α: 27-03/2018

Σας διαβιβάζουμε συνημμένα το παραπάνω σχετικό, που αφορά Έκτακτο Δελτίο Επικίνδυνων Καιρικών Φαινομένων α.α: 27-03/2018  και ισχύει από τη Δευτέρα  22-10-2018 μέχρι και την Τρίτη  23-10-2018.

WOGR91 LGAT 210900

Ελληνικό, 21-10-2018/1200 C

Α.Α. 28/2018

1. ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ (22-10-2018):

1. ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ (23-10-2018):

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΑΚΤΙΚΑ ΔΕΛΤΙΑ ΚΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΕΜΥ www.emy.gr

ΚΩΝ. ΖΕΪΝΗ

ΘΕΟΔ. ΚΟΛΥΔΑΣ